+38 093 476 12 00
Статті

Як додати магії святковим фото: 5 порад

Christmas-holiday-photography-sopo-titvinidze-09-800x533.jpg

Період зимових свят є особливим часом року. Сотні гірлянд і оздоблених вітрин, святкова музика звідусіль, люди обирають подарунки, всі в очікуванні святкувань. І атмосфера чарів та щастя. Але як передати ці відчуття на фото?В цій статті я поділюсь кількома порадами, які допоможуть додати трохи магії вашим домашнім святковим фото.


1. Додайте бліки для більш драматичного вигляду.Бліки від лінзи допоможуть додати драми до звичайної сцени, наприклад, моменту, коли дитина спить чи грається біля вікна. Це створить настрій ностальгії та очікування свята.

Щоб досягнути цього, знайдіть вікно, в яке прямо світить сонце і знімайте навпроти. Почніть фотографувати в режимі live view і спрямуйте об’єктив на світло.Рухайте камеру, доки не побачите бажаного ефекту. Навіть непомітний рух може вплинути на появу та вигляд бліка. Ця техніка потребує практики та експериментування, тому будьте терплячими та уважними.


Підказка:

Пограйте з діафрагмою, щоб отримати більш різноманітні бліки. Загалом, ширша діафрагма (наприклад, f/2) створить більш м’які бліки, тоді ж як вужча (наприклад. f/22) створить промені.Christmas-holiday-photography-sopo-titvinidze-11.jpg

Christmas-holiday-photography-sopo-titvinidze-15.jpg

2. Додайте мрійливості, від’єднавши об’єктив.


Вам не потрібно спеціального об’єктива, щоб створити магічний вигляд. Просто від’єднайте об’єктив від камери і спробуйте прикладати його так, щоб отримати цікаву картинку. Як і з будь-якою експериментальною технікою, ви матимете багато невдалих кадрів , але ті, які добре вийдуть, будуть вартими всіх старань.Підказка:

Щоб зробити фон м’якшим, використайте тюль, щоб профільтрувати світло. Якщо включити в кадр повністю чи частково зашторене вікно, ви надасте фотографії мрійливого настрою.


Christmas-holiday-photography-sopo-titvinidze-05.jpg

Christmas-holiday-photography-sopo-titvinidze-06.jpg

3. Фокусуйтесь на святкових елементах з широкою діафрагмою.


Використовуйте об’єктиви з широкою діафрагмою (де максимальне значення - f/1.2 чи f/1.4). Вузько фокусуючись на дрібних деталях, захоплюючи в кадр і інші об’єкти (в розфокусі), ви створите цілу історію та розставите акценти. М’які боке також додадуть мрійливого ефекту. І як результат, зображення передаватиме момент емоційно.Christmas-holiday-photography-sopo-titvinidze-13.jpg

Чим доповнити кадр:

1. Святкові солодощі, їх приготування

2. Класичні тематичні іграшки

3. Саморобні декорації та ялинкові прикраси

4. Святкові книги

5. Чашка гарячого какао

6. Гірлянди

7. Зимові піжами

8. Тюль

9. Подарунки

10. Золоті чи срібні блискітки, конфетті


4. Покажіть настрій за допомогою сонячних променів


Сонячні промені є дуже доречними на святкових фото. Вони теж додають трохи чарів і здатні ідеально спрямувати погляд глядача.

Щоб зняти промені, вам потрібний дим, пилюка чи туман або яскраве світло, яке світить в кімнату.Підказка:

Зйомки з темним фоном є ключем до кращого виділення променів.


Christmas-holiday-photography-sopo-titvinidze-08.jpg

5. Фотографуйте святкові розваги з блиском і сяйвом.


Ніщо не передає атмосферу зимових свят, як миготіння гірлянд. Це завжди працює! Фотографуйте крізь, біля, перед ними і безпомилково передасте атмосферу свята. Відкривайте діафрагму і розміщуйте світло перед чи позаду вашого об’єкта і отримаєте чудові боке. Знайдіть кути зйомки, щоб отримати фото, де боке будуть і спереду, і позаду об’єкта.Хорошою ідеєю є додати своєму помешканню більше вогників, аніж потрібно - так і спогади, і фото вийдуть чарівними.Підказка:

Щоб добре проекспонувати обличчя моїх дітей, якщо в кадрі світло гірлянд, я часто знімаю, коли надворі ще світло.Christmas-holiday-photography-sopo-titvinidze-18.jpg

Ще підказки:  • Переміщуйтесь: Не бійтесь переміщувати розваги та дзвілля від звичних місць до більш атмосферних чи світлих.
  • Спробуйте подвійну експозицію: Якщо ви не можете захопити в кадр і вогники, і людей, до прикладу, то спробуйте ефект подвійної експозиції.
  • Додайте сяйва: Візьміть золотисті конфеті чи глітер до будь-якої сцени, це створить магічну атмосферу.

Автор: Sopo Titvinidze