Фотографу, який працює з дітьми, ніколи не варто забувати про те, що маленькі діти завжди дуже активні. Вони ніколи не сидять на місці, постійно перебувають у русі. Особливо це стосується міміки, очей. Обличчя дитини змінюється практично кожну секунду, навіть якщо вона сидить і, здавалося б, зосереджена на чомусь. Для того, щоб знімки не вийшли змазаними, фотографувати дітей потрібно на коротких витримках. А для цього в деяких випадках (наприклад, якщо умови освітлення не надто сприятливі) вам доведеться трохи піднімати світлочутливість матриці і вести зйомку при досить високому значенні ISO. Навіть найбільш сором'язлива дитина може швидко забути про те, що поруч з нею фотограф і поводити себе природньо чи навіть відчути себе справжньою маленькою моделлю. Пропонуємо вам декілька практичних порад, які пригодяться у роботі з дітьми.
1. Познайомтесь. Розкажіть дитині про себе, з якою метою ви прийшли і що збираєтесь зараз робити. Але при цьому намагайтесь не надто зациклюватись на фотосесії.
2. Іноді діти бувають дуже сором’язливими. Тому спершу спробуйте фотографувати з далекої відстані. Це дозволить дитині звикнути до вас і налаштуватись на фотосесію.
3. Ставитись до маленької моделі потрібно серйозно. Розмовляйте з нею. Потрібно зробити все, щоб дитина почувала себе комфортно й водночас поводила себе природно. Не намагайтесь змусити малюка вам позувати.
4. Для успішної роботи важливим є й настрій фотографа. Не бійтесь на годинку знову відчути себе дитиною. Зумійте побачити світ очима маленької моделі.
5. Дитяча фотосесія не повинна тривати більше двох годин. Дітей швидко втомлюють фотосесії.
6. Якщо ви вирішили фотографувати дитину на вулиці, варто влаштувати фотосесію вранці.
7. Одяг малюка повинен бути яскравим, барвистим.
8. Найцікавіші фотосесії під час прогулянки, тоді малюк цікавиться усім, що його оточує. Ігровий майданчик, парк – хороші місця для фотосесії.
9. Хороші дитячі знімки можна зробити у малюка вдома, у звичній обстановці, в процесі гри. Дайте дитині її улюблені іграшки. Ще один цікавий хід - дати малюку покористуватися дорослими речами. Наприклад, приміряти татові черевики або краватку, мамину сукню чи підбори. У реальному житті всі ці речі для малюка найчастіше бувають забороненими, погратися з ними є його мрією.
10. Будьте веселими, доброзичливими, і трохи дітьми.
Переклад з http://studyfoto.ru/kak-fotografirovat-detej та http://www.takefoto.ru/articles/teoriya_fotografii/1727_nyuansyi_detskoy_fotosyemki