Фотографія в низькому ключі - це приголомшливий виклик як для початківців, так і для досвідчених. Це дуже проста техніка, яка вносить миттєвий драматизм в образ, але для її освоєння може знадобитися все життя. Як і більшість інших видів фотографії, вся справа в освітленні та ліквідації зайвого.
Низький ключ - це зображення, яке містить переважно темні тони та кольори. Як і зображення у високому ключі, цей вид фотографії передає атмосферу та настрій. Але там, де зображення високого ключа відчувається повітряним і легким, низьке, як правило, драматичне і сповнене таємниць. І там, де освітлення з високим рівнем перекриває об’єкт, щоб зменшити контраст, низьке освітлення створює вражаючі контрасти завдяки зменшеній кількості світла. Зараз тіні є основним елементом композиції.
Вам не потрібне складне обладнання, щоб знімати дивовижні зображення в низькому ключі. Щоб створити таке фото, вам потрібні лише камера та одне джерело світла. Залежно від результатів, які ви очікуєте, ви також можете використовувати світло для заповнення або відбивач. Якщо вам пощастить мати власну фотостудію - казково! Це додасть вам більше мотивації для його створення.
Зараз ми розглянемо декілька параметрів, які ви повинні розуміти, щоб зробити знімки низького ключа, якими ви будете пишатися!
Пристрої
Спорядження, яке вам знадобиться для зображення в низькому ключі, досить базове:
- Повнокадрова камера та швидкий об'єктив
- Штатив (необов’язково)
- Джерело світла, наприклад спалах
- Темний фон, якщо ти в студії
- Модифікатор світла (парасолька або софтбокс)
Незважаючи на те, що ви можете знімати такі зображення за допомогою будь-якого об'єктива (навіть найдешевшого!), ви повинні знати, що максимальна діафрагма стандартного комплектного об'єктива становить десь близько f / 3,5. Ця діафрагма не пропускає достатньо світла для отримання оптимальних результатів, і вам доведеться покладатися на спалах кожного разу, коли ви вирішите знімати при слабкому освітленні.
Придбання доступного, але ефективного об'єктиву вирішить цю проблему. Основні лінзи з максимальною діафрагмою f / 1,8 ідеально підходять для зображень в низькому ключі, оскільки встановлення об’єктива, який зупиняється на f / 1,8, пропускає в 4 рази більше світла, ніж f / 3,5, що є суттєвою різницею.
Деякі з найчастіше використовуваних основних об'єктивів для зйомки з низьким ключем:
- Canon 50mm f / 1.8
- Canon 85mm f / 1.8
- Sigma 50mm f / 1.4
- Tamron 45mm f / 1.8
- Nikon 50mm f / 1.8
- Sony 35mm f / 1.4
- Sony 55mm f / 1.8
Також корисно знати, що використання повнокадрової камери допоможе знімати сцени з меншим рівнем шуму, що важливо у фотографії при слабкому освітленні. Це означає, що ви зможете збільшити ISO, щоб захопити більше світла без шкоди якості зображення.
Іноді вам доведеться використовувати зовнішній спалах для фотографування у низькому ключі, тому вам слід обов’язково навчитися правильно його використовувати. Найкраще відбивати світло від стіни або стелі або використовувати дифузор, щоб зробити його менш суворим, особливо коли ви знімаєте портрети в студії. Перегляньте цей 10-хвилинний відео-посібник, щоб краще зрозуміти, як користуватися спалахом при слабкому освітленні!
Налаштування камери
Що стосується ідеальних налаштувань камери для зйомки з низькому ключі, спробуйте тримати низький рівень ISO та широко відкриту діафрагму. Почніть із встановлення значення ISO на 100. Це досить важливо, оскільки низький рівень ISO зробить ваше зображення темним і безшумним. Після того, як ви будете задоволені вибором ISO, ви зможете налаштувати витримку та діафрагму, щоб досягти бажаного ефекту для вибраного вами типу світла.
Ви можете встановити діафрагму, починаючи з найменшого f-числа , наприклад f / 1.4 або f / 1.8. Це дозволить вам взяти максимум світла і налаштуватися. Ви зможете використовувати порівняно високу витримку затвора, якщо дотримуватиметеся найширшої діафрагми, але вам неодмінно доведеться регулювати витримку затвора залежно від джерела світла, з яким ви працюєте.
Ви також можете використовувати режим автоматичної експозиції та застосовувати компенсацію негативної експозиції під час зйомки в низькому ключі. Якщо ви вирішили використовувати режим автоматичної експозиції з компенсацією експозиції, вам слід переключити режим вимірювання експозиція на точковий. Точкове вимірювання використовує лише невелику область для обчислення експозиції, що означає, що камера не враховуватиме темний фон при розрахунку експозиції, а лише ваш об'єкт - це саме те, що ви шукаєте.Освітлення
Використання низького освітлення ідеально підходить для драматичних портретів. Це може додати певної глибини та загадковості предмету та композиції. Темні тіні та сильний контраст можуть легко змінити настрій всієї сцени та зробити її більш привабливою.
Вибір світла та його сили та напрямку залежить від фотографа. Єдине правило, якого слід дотримуватися під час зйомки в низькому ключі - ніколи не дозволяти світлу потрапляти на фон. Окрім цього, більшість фотографів також намагаються уникати накидання темних тіней на обличчя своїх об'єктів. Незважаючи на те, що стриманий портрет є драматичним, він повинен бути приємним для вашого об'єкту.
Якщо у вас є студія, ви можете використовувати малюнок метелика або Рембрандта на своїх стриманих портретах. Ці два типи освітлення часто використовуються в студійній портретній фотографії, і досягти їх не складно - вам потрібні лише світло та відбивач, або, можливо, два світильники, якщо ви хочете отримати більш детальні результати.Зберігаючи темний фон
Незалежно від того, з яким візерунком освітлення ви вибрали експеримент, слід переконатися, що фон досить темний. Якщо ваш фон здається легким і відволікаючим, вам слід рівномірно відсунути модель та світло від стіни. Якщо ви зробите це, ви помітите, що світло на моделі залишається незмінним, але фон стає темнішим - і це саме те, що вам потрібно!
Інший спосіб зробити фон темнішим - це переміщення світла в сторону. У цьому випадку фон ще більше темніє, а ваш портрет буде виглядати більш драматично, що чудово, якщо ви хочете досягти чогось справді цікавого.
Якщо у вашій студії є соти, ви можете ще більше контролювати світло, використовуючи цей зручний модифікатор світла. Вони обмежують світло лише тим, що знаходиться перед ним, а це означає, що світло не проллється на фон.
Навіть якщо у вас немає студії, ви все одно можете знімати дивовижні зображення у низькому ключі. Популярний спосіб зробити це - використовувати дві окремі кімнати. Заблокуйте все світло в одній кімнаті, щоб, якщо двері закриті, ви нічого не бачили. Використовуйте сусідню кімнату як джерело світла. Ви можете використовувати двері, щоб контролювати як надходить світло. Намагайтеся, щоб світло не потрапляло на камеру чи фон!
Використання факелів або свічок
Ще один чудовий (і доступний!) спосіб використовувати низьке освітлення - експериментувати зі свічками чи факелами . Цей тип освітлення може бути ідеальним, якщо ви хочете викликати готичне або романтичне відчуття. І свічки, і ліхтарики зручні у використанні і, безумовно, дешеві.
Щоб зробити фотографію при свічках по-справжньому чудовою, слід використовувати штатив і не забудьте рівномірно розкласти свої свічки. Використання однієї свічки або розташування декількох свічок впритул призведе до різких тіней! Хоча це може бути те, що ви шукаєте, у більшості випадків вам потрібне рівномірно розповсюджене світло.
Фотографія у низькому ключі на відкритому повітрі
Що справді чудово у такому виді фотографії, це той факт, що ви можете створювати стримані зображення в будь-який час доби. Ви можете зробити це в полуденне сонце, якщо ви сидите в приміщенні або на вулиці в похмурий день - вам не доведеться чекати сутінків! Наприклад, похмурий день та індустріальна міська сцена створює ідеальний фон для зйомки чогось темного та зловісного.
Стримані пейзажі, можливо, не настільки популярні, як стримані портрети, але вам слід спробувати їх, особливо якщо вам подобається незвичайна пейзажна фотографія. Не забудьте захопити хмари - вони роблять небо менш яскравим, але вони також створюють динамічні світлові візерунки на землі.
Вам знадобиться штатив, якщо ви вирішите знімати низькі ключові пейзажі, оскільки ви, мабуть, не будете використовувати найширшу діафрагму для пейзажів (вам потрібна глибша глибина різкості!), А ваша витримка не буде дуже довгою. Низькоключні пейзажі часто виглядають по-справжньому приголомшливими, перетворюючи їх на чорно-білі, тож переконайтеся, що вивчаєте різні параметри чорно-білого кольору під час подальшої обробки цих зображень, таких як кольорові фільтри у чорно-білій фотографії.На додаток до пейзажів у низькому ключі, ви також можете знімати дику природу в низькому ключі. Такі фотографії досить рідкісні, але вони можуть виглядати дуже елегантно і живописно, майже так, ніби їх знімали в студії. Такий підхід до фотографії дикої природи та птахів дає абсолютно іншу перспективу, і він чудово підходить для тварин із світло-кольоровим хутром або пір’ям. Використання відблисків може зробити такі зображення ще більш чарівними - наприклад, ви можете спробувати сфотографувати ставок з лебедями в низькому ключі.
Якщо ви хочете знімати нічні зображення дикої природи, все, що вам потрібно - це ваша камера та одне джерело світла, яке створюватиме спрямоване світло. Залежно від вашого місцезнаходження, це спрямоване світло може створюватися спалахом або ручним прожектором із сусіднього автомобіля.
Макрозйомка в низькому ключі
Макрозйомка - це ще один жанр фотографії, який може виглядати приголомшливо у низькому ключі. За допомогою простої установки, що складається лише з камери, прикріпленої до штатива з одним спалахом, ви можете створити чудові макрофотографії, які нагадують студійні кадри.
Типові об'єкти для такої зйомки крупним планом, як правило, досить малі, щоб їх висвітлював один спалах, що дійсно чудово!
Що стосується налаштувань, вам слід переконатись, що зображення недоекспоноване (видаліть усе природне світло!), а потім використовуйте спалах для освітлення об’єкта. Найкращий спосіб досягти цього - переключити камеру в ручний режим та вибрати найнижчий рівень ISO та закриту діафрагму (наприклад, f / 18 або f / 22). Що стосується витримки затвора, ви можете використовувати звичайну швидкість для синхронізації спалаху (наприклад, 1/180 - 1/250 сек).
Фотографія товару у низькому ключі
Ви, безперечно, бачили безліч чудових фотографій товару з ідеально темним фоном і добре освітленим самим продуктом. Низьке освітлення дуже популярне у фотографії товарів, оскільки додає певну ауру розкоші - воно дуже добре працює з ювелірними виробами, годинниками та різними гаджетами, такими як мобільні телефони та планшети.
Низьке освітлення, що проходить зверху та знизу продукту, є чудовим вибором, і воно може створити сміливий вигляд - яскраве ядро зображення та слабо освітлений простір навколо нього! Для того, щоб досягти такого результату, потрібно використовувати два ліхтарі, встановити їх по обидві сторони від об’єкта і нахилити вниз, щоб контролювати розливання світла.
Редагування фотографії у низькому ключі
Ви можете творити чудеса від отриманих зображень, якщо знаєте, як їх правильно редагувати.
Виконайте ці кроки, щоб зробити свої зображення ще більш привабливими завдяки вмілому редагуванню!
1. Висвітліть свій об'єкт
Можливо, ваш об'єкт є єдиною яскравою частиною вашої фотографії у низькому ключі. Можливо, вам доведеться трохи скрасити предмет, особливо якщо ви не використовували спалах! Для цього слід налаштувати експозицію, виділення та білі кольори в Lightroom.
2. Налаштуйте баланс білого
Баланс білого на зображеннях у низькому ключі зазвичай вимикається - якщо ви використовуєте спалах, він може бути занадто прохолодним, а якщо ви використовуєте внутрішнє освітлення, він може бути занадто теплим. Через це обов’язково перевіряйте та регулюйте баланс білого під час подальшої обробки.
3. Зменшіть рівень шуму
Шум є однією з типових проблем фотографії з таким видом фотографії. Незважаючи на те, що ми повинні підтримувати низький рівень ISO, іноді неможливо уникнути його перекручування. Пам’ятайте, що зменшення шуму слід застосовувати обережно, оскільки воно розмиває фотографію. Використовуйте його лише тоді, коли це дійсно необхідно.
4. Гра з кольорами
Якщо ваше зображення містить як холодні, так і теплі тони, ви можете грати з кольорами, використовуючи панель HSL у Lightroom. Не соромтеся змінювати кольори та створюйте сміливий та грайливий контраст між прохолодними та теплими частинами вашого зображення.
5. Додайте віньєтку
Стримані фотографії, особливо портрети, ідеально підходять для експериментів з віньєтками. Ви можете використовувати радіальний фільтр у Lightroom для створення віньєток - він насправді працює краще, ніж Інструмент віньєток, оскільки цей фільтр дозволяє легко контролювати місце розміщення вашої віньєтки.
6. Виправити фонові складки або нерівності
Якщо ви знімаєте в студії, ви, мабуть, хочете, щоб ваш чорний фон був бездоганним і без нерівностей. Для того, щоб досягти такого рівномірного фону, вам потрібно буде регулювати повзунки Тіні та Чорні, поки не з’явиться чорний фон без них. Майте на увазі, що це два глобальних коригування, і вони також вплинуть на об’єкт - можливо, вам доведеться скористатися пензлем регулювання, щоб повернути деякі деталі.
Зрештою, зображення в низькому ключі - це лише те, що містить переважно темні тони. Є багато способів цього досягти - завжди сміливо експериментуйте!
Хоча ми намагаємося вловити темряву, саме застосування та управління світлом створює чудове зображення такого плану. Нестача світла зосереджує увагу на тому, яке світло може залишатися. Всі ваші рішення щодо освітлення відображатимуться на вашому фото. Для контролю дуже важливої тіньової деталі потрібне точне освітлення.
Маніпулюйте своїм освітленням та розміщенням об'єкта, поки тіні не впадуть точно так, як ви цього хочете. Це так просто. І важко :)
Автор статті: JasenkaG