Мій улюблений тип світла - контрове. Обожнюю серпанок, відблиски та тепле сяйво.
Це не найлегший тип світла для вивчення та роботи, але коли ви добре познайомитесь з цим світлом, ви зрозумієте, наскільки воно дивовижне й чарівне.
Використовуйте елементи фону, щоб профільтрувати сильне світло. Знайдіть локацію з деревами, чагарниками, високою травою. Це допоможе профільтрувати світло, яке надходить ззаду вашого об’єкта. Це також допоможе уникнути сильних пересвітів і дасть сяюче світло. Намагайтесь знайти елементи, які додадуть глибини або ж обрамлять ваш об’єкт.
Щоб правильно проекспонувати об’єкт, я налаштовуюсь по лиці моделі. Через те, що ви зніматимете проти яскравого світла, експонометр буде скеровувати вас робити фото темнішим, ніж вам потрібно. Тому я переекспоновую десь до +1/2 – +1 вправо на моєму Canon 5D Mark III. Але не допускайте сильних пересвітів.
Якщо вам подобається серпанок, фотографуйте його. Ви можете включити в кадр сонце і отримати драматичний серпанок і великий блік. Якщо не рухати модель, ви можете підійти до неї або зумувати, щоб зменшити інтенсивність світла в кадрі. Так ви отримаєте різні кадри дуже швидко.
Мій улюблений спосіб фотографування з заднім світлом - розмістити об’єкт прямо перед сонцем. Отримавши правильну експозицію на об’єктах, ви отримаєте світлий фон. Фото будуть в світлому ключі. Рухайтесь навколо об’єкта і спостерігайте, як світло змінюється і який настрій створює. Може ви захочете повністю заблокувати світло. Або ж, легко рухаючись в боки чи вгору/вниз, можете отримати трохи бліків. Шукайте ділянки контрасту, щоб було легше сфокусуватись.
Звертайте увагу і на те, яке світло позаду вас. Якщо ви не використовуєте відбивача, щоб присвітити об’єкт, шукайте природні відбивачі. Це можуть бути тротуари, вода, білий пісок та будь-що світле та нейтрального кольору. Це можуть бути навіть будівлі. Ще один трюк - білий одяг. Ви самі можете бути відбивачем. Якщо ви на великому полі трави, шукайте місце не лише з гарним фоном, а і з чистим простором позаду вас. Якщо я стоятиму в глибокій тіні, я знаю, що не буде ніякого свтіла, яке відіб’ється на об’єкт.
Для зйомок з заднім світлом потрібна практика. Якщо ви не можете попрактикуватись на людях, тварини, рослини та інші об’єкти для натюрмортів теж підходять. Всі ці поради підходять для зйомок в мануальному режимі. Я знімаю в форматі RAW. Це допомагає якнайкраще відредагувати фото з легкими пересвітами і глибокими тінями. І головне, насолоджуйтесь процесом!
Всі фото зроблені на Canon 5d Mark III, Canon 70-200L, Canon 24-70L, and Canon 35L.
Автор: Kristin Dokoza